Covid-19'un STK'ların Bugünü ve Yarınına Etkisi 1

28 Mayıs 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 birey ve kurumların radikal bir biçimde etkilemektedir. Sivil toplum kuruluşları da bu süreçten bir şekilde etkilenmektedir. 


Kurumsal Yönetim Akademisi olarak Covid-19'un STK'ların bugünü ve yarınına nasıl etki edeceğine dair görüş ortaya koyma niyetindeyiz. Bu bağlamda sivil toplum alanında gönüllü yahut profesyonel olarak önemli birikimi olan kişi ve kişiler ile bir röportaj serisi başlattık. 


Bu röportaj serisinin ilkinde Ömer Faruk Aydemir'in moderatörlüğünde Türkiye Gençlik STK'ları Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi misafir edildi. . 

Gençlik alanında faaliyet gösteren STK'lar arasında iletişim ve iş birliğinin güçlenmesine etki amaçlı çalışmalar yapan TGSP'nin bünyesinde birçok STK mevcuttur. Bu farklılıkların oluşturduğu zengin birikimden yola çıkarak STK'larının bugünü ve yarının ele alındığı bir röportaj oldu. Ayrıca röportajda TGSP'nin uyguladığı pandemi sürecinin gençlerin üzerine etkisinin ele alındığı araştırma sonuçlarına da değinildi.