Kurumsal Gelişim Eğitim Programı KKTC

22 Mayıs 2018

Kurumsal Gelişim Eğitim Programı, Kurumsal Yönetim Akademisi’nin sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin artışına katkı sağlamak için organize ettiği 6 farklı ders toplamda 3 gün süren eğitim programıdır. Bahar ve Güz dönemlerinde sende iki kez gerçekleştirilen eğitim programı gelen talep üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti STK'larına yönelik 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Lefkoşa'da düzenlendi.

Eğitim Programı, Kurumsal Yönetim Akademisi öncülüğünde, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü ve T.C. Başbakanlık TİKA işbirliğinde KKTC Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

“Kurumsal Yönetim ve Organizasyon” konusunda Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, “Gönüllü Yönetimi” konusunda Doç. Dr. Lütfi Arslan, “Proje Yazma ve Yönetme” konusunda Ömer Özdinç, “Dijital İmkanlar” konusunda Nihat Kılıç, “Medya İletişimi” konusunda Mehmet Ekin Vaiz ve “Mali Kaynak Geliştirme ve Yönetme” konusunda Dr. İbrahim Taşdemir katılımcılara konular hakkında detaylı bilgi verdiler.

Verilen eğitimler neticesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren 30’a yakın sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin artması ve bu alanda çalışanların bireysel yetkinliklerinin gelişmesi noktasında STK’lara kurumsal destek sağlanılmış oldu.

Program sonunda eğitimi devam sorunu olmadan tamamlayanlara katılım sertifikası verildi.