Kurumsal Yönetim Akademisinde Görev Değişimi

10 Mayıs 2020

Kurumsal Yönetim Akademisinde Görev Değişimi


Türkiye’de gönüllü kuruluşların gelişimi için önemli katkılar sağlayan Kurumsal Yönetim Akademisinde kurucu başkan Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş görevi devrediyor.


İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı bünyesinde 2017 yılında kurulan Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA), sivil alandaki çalışmaların gönüllülük ruhunu ve motivasyonunu kaybetmeden daha organize, verimli ve sürekli olmasına katkı sağladı. KYA, kurulduğu günden bu yana sivil toplum kuruluşlarının gelişimi için çok sayıda eğitim, araştırma ve yayın faaliyeti gerçekleştirdi. Kurumsal Gelişim Eğitim Ptogramı, Kapasite Geliştirme Çalıştayları, Kurumsal Gelişim Uygulamaları ve STK'larda Güncel Konular yayınları bunlardan birkaçıdır.

KYA’da bundan sonra çalışmaları Merve Bircan ve Ömer Faruk Aydemir yürütecekler.

Kurumsal Yönetim Akademisi yürütme kurulu şu isimlerden oluşuyor: Nihat Alayoğlu, M. Sıddık Acarlar, Yılmaz Yaman, İbrahim Taşdemir ve Yusuf Alpaydın.


Kurulduğu günden bu yana başkanlık vazifesini ifa eden Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, KYA’yı alanının en saygın kuruluşlarından biri konumuna getiren çalışmalara imza attı; özellikle Türkiye’de henüz inşa edilmemiş ve farkına varılmamış bir alanda sistematik çalışmaların oluşturulup uygulanmasına liderlik etti. Araştırmalar, yayınlar, eğitimler ve etkinlikler alanında çok sayıda referans çalışmaya imza atan kıymetli hocamıza teşekkür eder, görevi sürdürecek uzmanlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz