Profesyonel Gelişim Eğitimleri 4 "Takımdaşlık"

02 Aralık 2017

Kurumsal Yönetim Akademisi sivil toplum kuruluşlarında çalışan gönüllü ve profesyonellerin gelişimine katkı sağlamak için düzenlediği profesyonel gelişim eğitim serisi kapsamında bugün 4. eğitimi gerçekleştirdi. "Takımdaşlık" eğitiminde gruplar arasında iş paylaşımı yapma, fikir üretme,iletişim kanallarını açma ve çoğulcu çözüm üretme konularında katılımcılara yol göstermek amaçlanmıştır.

Dr. Hüseyin Çırpan ve Aykut Şen tarafından verilen eğitim alışılmışın dışında; teori ile değil pratik ile başladı. Katılımcılar gruplara ayrıldı. Önce her grup kendi içerisinde pratik yaptı ardında diğer grup ile yarıştı.

Katılımcıların oldukça eğlendiği gözlemlenirken uygulamanın sonunda takım ile grup arasındaki farkı anlatan eğitmenler, küçük grupların liderleri ile ilişki kurmalarının üretim sürecinde yeterli olacağını ancak büyük grupların yani takımların sadece liderleri ile kurdukları iletişimin süreçte eksikliklere yol açacağını kaydetti. Ek olarak bu takımlarda çözüm sürecine giden fikirlerin %70'inin takım üyelerinden geldiğini koordinatörden gelmediğinin altını çizerek takımlarda çalışanlara ve fikirlerine önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Eğitimin KYA ekibinin Hüseyin Çırpan'a hediye takdimi ile son buldu.