STK Konuşmaları 14 | STK'larda Kullanılabilecek Dijital Araçlar

Kurumsal Yönetim Akademisi olarak STK Konuşmaları'nın 14.sünü Yıldız Teknik Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ümit Güneş'le birlikte gerçekleştirdik. "STK'larda Kullanılabilecek Dijital Araçlar" başlıklı program saat 21:00'dan itibaren YouTube üzerinden canlı yayınlandı.

Kurumsal Yönetim Akademisi Koordinatörü H. Merve Bircan Altınsoy'un moderatörlüğünü yaptığı programda Dr. Ümit Güneş kendi şahsi tecrübelerinden hareketle STK'larda teknoloji kullanımına ilişkin tavsiyelerde bulundu. 

STK'larda verimi yükseltmek, daha nitelikli içerik üretmek, maliyetleri düşürmek açısından teknolojinin kullanılmasının önemli olduğunu söyleyen Güneş, bu doğrultuda çeşitli kalemlerde STK'ların kullanabilecekleri programlardan söz etti. 

Devamında STK'ların güncel gelişmeleri takipte çok geri kaldığından bahseden Ümit Güneş; bilhassa Google, Amazon, Microsoft gibi kurumların STK'lara yönelik birçok çalışması olduğunu ve iletişime geçildiği takdirde maddi olarak da bu kurumlar tarafından STK'lara kolaylık sağlanabileceğini söyledi. Bununla birlikte Yandex gibi sistemlerin ücretsiz server sağladığına dikkat çekti.

Diğer yandan YouTube'un önemine değinen Güneş, STK'ların YouTube'u verimli kullanabildikleri takdirde birçok alanda işleri kolaylaştırabileceklerini söyledi. "How to do?" kalıbıyla YouTube'da birçok şeyin nasıl yapılabileceğine ilişkin videoların olduğundan bahsetti.

Programın devamında iş takip sistemlerine ilişkin bazı programlardan söz eden Güneş; ClickUp ve Todoist gibi programların kullanışlı olduğunun altını çizdi. Ancak bu programları lisansıyla satın almanın çok önemli olduğunu söyleyen Güneş, crackli program kullanmanın birçok güvenlik tehlikesini beraberinde getireceği gibi, kul hakkına girdiğini de ekledi.

Son olarak program izleyicilerine Black Mirror dizisini takip etmelerini söyleyen Güneş, teknolojinin bizi nereye götürebileceği hususunda ayrıca düşünmemiz ve salt hayatımızı kolaylaştıran gelişmeler olarak görmememiz gerektiğini söyledi.

Programı izlemek için tıklayınız.

 
Ümit Güneş

Konuşmacı