STK Konuşmaları 4 |Üniversite Öğrenci Kulüplerinde "Yönetim ve Organizasyon"

09 Aralık 2017

Kurumsal Yönetim Akademisinin sivil toplum kuruluşlarının gündemini oluşturan ve etkileyen olaylar ve bu alandaki yeni gelişmeleri STK temsilcileriyle paylaşmak için düzenlediği STK Konuşmalarının 4. serisini “Üniversite Öğrenci Kulüplerinde Yönetim ve Organizasyon” başlığında gerçekleştirdi.

Etkinliğe Marmara, İstanbul, Şehir, Fatih Sultan Mehmet, İstanbul Medeniyet Üniversitesinden öğrenci kulüpleri katıldı. Etkinlikte üniversite öğrenci kulüplerinin bugünü ve yarını yönetim, organizasyon, gönüllü ilişkileri, mali kaynak bulma ve yönetme, raporlama gibi konular üzerinden tartışıldı. Karşılıklı fikir alışverişi neticesinde bu sektörün artıları ve eksileri üzerine önemli tespitler yapıldı. Bu tespitler ileride rapor halinde detaylandırılacak ancak kısaca değinmek gerekirse kulüpler kurumsallaşma, insan kaynağı artırma, bütçe bulma gibi konularda sorunlar yaşamaktadır. Topluma fayda amacı ile maddi karşılık beklemeden gençlerin bir araya gelmesi, talep eden taraf yani istekli olmaları, başarıyı olma istekleri önemli artılardandır.

9 Aralık 2017 tarihinde Prof.Dr.Nihat Erdoğmuş ’un koordinatörlüğünde İLKE Derneğinde yürütülen konuşma aile fotoğrafı çekilmesi ile son bulmuştur.