STK'lar için Uluslararası Rapor Yazma Eğitimi

Toplumsal Düşünce ve Araştırmalar Merkezi (TODAM) çatısı altında faaliyet gösteren Kurumsal Yönetim Akademisi, STK’larda Kapasite Geliştirme Eğitimleri kapsamında “STK’lar için Uluslararası Rapor Yazma Eğitimi” düzenliyor. Mehmet Fatih Serenli’nin eğitmenliğini yapacağı eğitim programının ilki 17 Kasım günü İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı’nda gerçekleştirilecek. İki aşamalı planlanan programda ilk olarak teorik eğitim verilecek. Sonraki süreçte ise katılımcılarla birlikte atölye çalışması planlanacaktır.

Raporlar, sivil toplum kuruluşlarının yönetim ve uygulama mekanizmalarındaki artan rolüne paralel olarak karar vermeyi etkinleştirmek ve desteklemek için kullanılan ana araçlardan biridir. Bir yönüyle STK’ların çalıştıkları alandaki en iyi savunucuları ürettikleri raporlardır.

Öğrenme Hedefleri

Eğitim sonucunda katılımcılar rapor yazım amaçlarını açık bir şekilde belirleyebilecek ve etkili raporun nasıl olması gerektiğini tanımlayabilecek. Farklı rapor türlerinin (toplantı, faaliyet, ilerleme vb.) yapısını, unsurlarını ve özelliklerini anlayabilecek. Doğru ve uygun içeriğe karar vermek üzere raporun odak noktasını belirleyebilecek; gelişen ihtiyaçlara ve farklı bağlamlara göre değişik rapor türlerini hazırlayabilip kaleme alabilecek.

Hedef Grup

Eğitim, kuruluşlarda rapor yazmadan sorumlu olan veya ana işi rapor yazmak olan bir göreve geçmeye hazırlanan herkes için tasarlanmıştır. Yine başkalarına rapor yazma hususunda rehberlik yapmak isteyenlerden eğitimlerden yararlanabilir.

Başvuru için linkteki formu doldurunuz

 

 
Mehmet Fatih Serenli

Eğitimci