Ömer Faruk Aydemir

Ömer Faruk Aydemir

Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalında yüksek lisans programına başlamış ve 2017 yılında mezun olmuştur. Sosyal medyaya olan ilgisi yüksek lisans tez konusunu da şekillendirmiş ve tezini sosyal medya fenomenlerinin reklam etkisi üzerine yazmıştır. Sosyal medya alanındaki araştırmalarının yanında Ömer Faruk, Kurumsal Yönetim Akademisi bünyesinde devam eden "STK'larda Kurumsal Kültür" ve "STK'larda Gönüllü Motivasyonu" araştırmalarında da araştırmacı olarak çalışmaktadır.

Üniversite sürecini, "öğrenilen derslere ek olarak sosyalleşme ve kendini tanıma fırsatı veren süreç" şeklinde tanımlayan Ömer Faruk, bu zaman içerisinde İşletme Kulübü, Genç Girişimciler Kurulu, speaking clup gibi topluluklarda görev almış; yurtiçi ve yurt dışı birçok faaliyete gönüllü olarak katılmıştır. Batman/Hasankeyf ve Kars/Sarıkamış'ta kardeş okul kapsamında kütüphane açılması, "Kardeşlik sınır tanımaz" ekibi ile Balkanlarda ramazan etkinliği, Erciş depremi yardım koordinasyonu ve DOMİF 12 üniversite reklam koordinatörlüğü gönüllü olarak görev aldığı faaliyetlerden bazılarıdır. Linsans sürecinde bir dönem Erasmus değişim programı ile Macaristan'da bulunan Edutus Főiskola'da eğitim görmüştür.

Mezuniyet sonrası Hızlı tren projesinde İtalyan bir firmada proje asistanlığı yapmış, Atatürk Havalimanı dış hatlarda yolcu hizmetleri memuru olarak çalışmış ve şimdi Kurumsal Yönetim Akademisi'nde Uzman olarak görev almaktadır. KYA'da Eğitim, araştırma ve yayın faaliyetlerini koordine etmektedir.

İlgi duyduğu araştırma alanları arasında; sivil toplum, gönüllü kuruluşlar ve projeler, proje yönetimi, reklam analizi ve yorumculuğu, algı yönetimi ve manipülasyon, politika, sosyal medya reklamları gibi konular vardır.

Hobi olarak ise Anadolu mutfağı yemekleri, Klasik ve Türk Sanat müziği plak koleksiyonu, saksıda bitki yetiştiriciliği ve ahşap geri dönüşüm yapmaktadır.