Ömer Faruk Aydemir

Ömer Faruk Aydemir

Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA) Uzmanı


Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalında yüksek lisans programına başlamış ve 2017 yılında mezun olmuştur. Sosyal medyaya olan ilgisi yüksek lisans tez konusunu da şekillendirmiş ve tezini sosyal medya fenomenlerinin reklam etkisi üzerine yazmıştır. Halihazırda Ömer Faruk, Kurumsal Yönetim Akademisi'nde Uzman olarak görev almaktadır. KYA bünyesinde yapılan etkinliklerin organizasyonu, tanıtım, araştırma vb. süreçlerde aktif rol almaktadır.


Lisans döneminde İşletme Kulübü, Genç Girişimciler Kurulu, speaking clup gibi topluluklarda görev almış; yurtiçi ve yurt dışında hayır faaliyetlerine gönüllü olarak katılmıştır. Batman/Hasankeyf ve Kars/Sarıkamış'ta kardeş okul kapsamında kütüphane açılması, "Kardeşlik sınır tanımaz" ekibi ile Balkanlarda ramazan etkinliği, Erciş depremi yardım koordinasyonu ve DOMİF 12 üniversite reklam koordinatörlüğü gönüllü olarak görev aldığı faaliyetlerden bazılarıdır. Linsans sürecinde bir dönem Erasmus değişim programı ile Macaristan'da bulunan Edutus Főiskola'da eğitim görmüştür.


İlgi duyduğu araştırma alanları arasında; sivil toplum, gönüllü kuruluşlar ve projeler, proje yönetimi, reklam analizi ve yorumculuğu, algı yönetimi ve manipülasyon, politika, sosyal medya reklamları gibi konular vardır.